Co je CMS a proč je tak důležitý

Systém pro správu obsahu CMS (z anglického Content Management System) je software, který zajišťuje správu dokumentů, a právě webového obsahu. Možná CMS znáte také pod českým označením „redakční systém“.

Vytvoření profesionálních webových stránek nemusí být složité, ani finančně a časové nákladné. Na trhu již najdete mnoho platforem navržených přesně tak, aby vám pomohly spustit krásný web během několika minut. Zdá se, že nejtěžší na celém procesu je vybrat platformu a naučit se formátovat obsah přesně tak, jak chcete.

Lidé se často ptají, jak je to s údržbou webu, kterou jim dosud prováděly externí firmy, obvykle za stálý měsíční či roční poplatek. Webové stránky údržbu rozhodně potřebují, aby mohly správně fungovat. Je potřeba zajistit bezpečnost webu, a také zvýšit návratnost provozu webu.

Používání CMS

Tou největší výhodou používání CMS samozřejmě je, že nemusíte být programátor ani technicky založený člověk, abyste zvládli pracovat se svým systémem správy obsahu, tedy s redakčním systémem.

Existuje mnoho populárních CMS systémů, jako je například WordPress, Joomla, Webflow, Magento, Wix a další. Tyto systémy již obsahují vše, co potřebujete, a vy si pouze můžete dle libosti poskládat svůj vlastní web.

Uvedený systém správy webu je jedinečný pro malé a střední podnikatele, ale jako vše ostatní, má jak své výhody, tak i nevýhody. Pro některé firmy zůstává řešení nedostatečné, protože nesplňuje všechny potřeby podniku.

Výhody redakčních systémů

Rychlost je jednou z největších předností při tvorbě vlastních webových stránek za použití CMS.

Nemusíte kódovat. CMS poskytují několik takzvaných pluginů pro vývoj webových aplikací. Takže vy v zásadě nic neprogramujete, i když samozřejmě můžete a někdy to pro vás může být i velmi užitečné. Podstatné ale je, že nemusíte.

Úspora času. Hlavním cílem používání CMS systému je, že úpravy si uživatel může dělat okamžitě. CMS poskytuje vestavěného tvůrce pro vytváření vizuálu stránek a správu nebo úpravu obsahu webu. Vlastně kdokoli, kdo má do systému přístup, může používat jeho základní funkce, například psaní, publikování obsahu a přidávání obrázků, videí či jiných médií.

Bezpečnost. CMS mají nejlepší bezpečnostní funkce pro ochranu obsahu a databází webových stránek před hackery. Vy sami si řídíte přístup ke svému webu pomocí základního systému oprávnění.

Je SEO přátelský. Implementace SEO technik je zde mnohem jednodušší než HTML. K dispozici jsou opět některé pluginy, které přímo podporují SEO na vašich stránkách.

Poskytují lepší služby zákazníkům. CMS poskytuje přívětivé zákaznické prostředí, které využívá snadných kontaktních formulářů či možnosti živého chatu.

Výhody redakčního systému CouMeS

Proč byste měli umět spravovat své webové stránky?
Znalost CMS se stává pro malé a střední podnikatele nezbytností
V dnešní době už bez vlastních webových stránek podnikat nelze. Nemáte-li web, je to jako kdybyste vůbec neexistovali. Klíčem ke skvělé kariéře je být aktivní při budování své webové prezentace, takové, které lidé rozumí, podporují návštěvnost stránek či zvyšují obrat e-shopů.

Začíná být nezbytné, aby každý podnikatel znal pozadí tvorby svého webu a aby byl schopen se systémem pracovat sám, nejen za vše platit obrovské částky profesionálům. Jak to tedy je, jaké jsou nároky a jaké hlavní přínosy plynou z toho, pokud budete umět pracovat se svým CMS?

CMS

Šablony

Potřebujete někoho, kdo bude spravovat váš web?

Většina majitelů firem se někdy setká s tím, že web „spadne“. Co v takovém případě dělat? Pokud neznáte kódy chyb nebo správu hostingu, nastává problém. Jednou z nejdůležitějších částí správy webových stránek malých podnikatelů je proto monitorování potenciálních selhání serveru a dovednost chyby opravit.

Ačkoli většina firem tento aspekt správy webových stránek přehlíží, je na místě mít někoho, kdo váš web bude udržovat, bude sledovat váš server a spravovat hosting. A i když chyby nakonec zvládnete opravit sami, strávíte tím čas, který byste mohli věnovat své vlastní práci a svým zákazníkům. Je nezbytné mít někde stránky zálohované, aby se daly v případě chyby nebo po útoku hackerů co nejrychleji obnovit a spustit znovu.

Redakční systém COUMES má mnoho možností

Díky COUMES je provozování webových stránek snadné.

Přejděte na libovolnou stránku svého webu a panel nástrojů pro úpravy vám poskytne všechny ovládací prvky, které potřebujete k aktualizaci svého webu. Žádné zastrašující manuály, žádná komplikovaná administrační rozhraní – vše jednoduché a přehledné!

Co mohu s redakčním systémem COUMES vytvořit?

Online časopisy a noviny.

weby elektronického obchodování.

Extranety a intranety.

Vládní webové stránky.

Webové stránky pro malé firmy.

Neziskové a organizační webové stránky.

Komunitní portály.

Církevní, klubové a týmové webové stránky.

Osobní nebo rodinné domovské stránky.

Marketingově zaměřené weby pro společnost.

Jakákoli webová stránka školy, univerzity nebo univerzity.

Mnoho online komunit.

Cokoli jiného, ​​o čem můžete snít!

VYZKOUŠEJTE SI NÁŠ SYSTÉM A OVĚŘTE SI JEHO VYUŽITÍ VE VAŠEM PODNIKÁNÍ

S našim redakčním systémem CouMeS můžete spravovat obsah odkudkoli, propojovat informace s uživateli všude a delegovat práci na kohokoli ve vašem týmu. CouMeS umožňuje podnikům zvyšovat produktivitu pracovníků, spravovat cenné informace a poskytovat výjimečné zákaznické zážitky.

CouMeS dodává inovativní řešení pro správu obsahu, která spojuje, spravuje a chrání nejdůležitější informace vašeho podniku – ať už jsou kdekoli.

Vyzkoušet