Výhody redakčního systému CouMeS

Proč byste měli umět spravovat své webové stránky?
Znalost CMS se stává pro malé a střední podnikatele nezbytností
V dnešní době už bez vlastních webových stránek podnikat nelze. Nemáte-li web, je to jako kdybyste vůbec neexistovali. Klíčem ke skvělé kariéře je být aktivní při budování své webové prezentace, takové, které lidé rozumí, podporují návštěvnost stránek či zvyšují obrat e-shopů.

Začíná být nezbytné, aby každý podnikatel znal pozadí tvorby svého webu a aby byl schopen se systémem pracovat sám, nejen za vše platit obrovské částky profesionálům. Jak to tedy je, jaké jsou nároky a jaké hlavní přínosy plynou z toho, pokud budete umět pracovat se svým CMS?

CMS

Co je CMS a proč je tak důležitý

Systém pro správu obsahu CMS (z anglického Content Management System) je software, který zajišťuje správu dokumentů, a právě webového obsahu. Možná CMS znáte také pod českým označením „redakční systém“.

Vytvoření profesionálních webových stránek nemusí být složité, ani finančně a časové nákladné. Na trhu již najdete mnoho platforem navržených přesně tak, aby vám pomohly spustit krásný web během několika minut. Zdá se, že nejtěžší na celém procesu je vybrat platformu a naučit se formátovat obsah přesně tak, jak chcete.

Lidé se často ptají, jak je to s údržbou webu, kterou jim dosud prováděly externí firmy, obvykle za stálý měsíční či roční poplatek. Webové stránky údržbu rozhodně potřebují, aby mohly správně fungovat. Je potřeba zajistit bezpečnost webu, a také zvýšit návratnost provozu webu.

Šablony

Výhody redakčních systémů

Rychlost je jednou z největších předností při tvorbě vlastních webových stránek za použití CMS.

Nemusíte kódovat. CMS poskytují několik takzvaných pluginů pro vývoj webových aplikací. Takže vy v zásadě nic neprogramujete, i když samozřejmě můžete a někdy to pro vás může být i velmi užitečné. Podstatné ale je, že nemusíte.

Úspora času. Hlavním cílem používání CMS systému je, že úpravy si uživatel může dělat okamžitě. CMS poskytuje vestavěného tvůrce pro vytváření vizuálu stránek a správu nebo úpravu obsahu webu. Vlastně kdokoli, kdo má do systému přístup, může používat jeho základní funkce, například psaní, publikování obsahu a přidávání obrázků, videí či jiných médií.

Bezpečnost. CMS mají nejlepší bezpečnostní funkce pro ochranu obsahu a databází webových stránek před hackery. Vy sami si řídíte přístup ke svému webu pomocí základního systému oprávnění.

Je SEO přátelský. Implementace SEO technik je zde mnohem jednodušší než HTML. K dispozici jsou opět některé pluginy, které přímo podporují SEO na vašich stránkách.

Poskytují lepší služby zákazníkům. CMS poskytuje přívětivé zákaznické prostředí, které využívá snadných kontaktních formulářů či možnosti živého chatu.